18.12.2003 yildagi PF-3365-son

“Buyuk xizmatlari uchun” ordeni bilan

Koshchanov MatyakubA. Navoiy nomidagi Til va adabiyot instituti yetakchi ilmiy xodimi, akademik
Musayev Djura AzimbayevichGenetika va o‘simliklar eksperimental biologiyasi instituti laboratoriya mudiri, akademik
To‘raqulov Yalkin XalmatovichFanlar akademiyasi Biokimyo instituti laboratoriya mudiri, akademik

“El-yurt hurmati” ordeni bilan

Kamalov SabirFanlar akademiyasi Qoraqalpog‘iston bo‘limi maslahatchisi, akademik
Qayumov AzizxonAlisher Navoiy nomidagi Davlat adabiyot muzeyi yetakchi ilmiy xodimi, akademik

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Abdullayev AbdumavlyanGenetika va o‘simliklar eksperimental biologiyasi instituti laboratoriya mudiri, akademik
Abdullayev Djura AbdullayevichO‘zbekiston aloqa va axborotlashtirish agentligining Fan-texnika va marketing tadqiqotlari markazi ilmiy maslahatchisi, akademik
Abdullaxodjayeva MalikaSog‘liqni saqlash vazirligining Respublika patologik anatomiya markazi direktori, akademik
Avezov RabbanakulS. Azimov nomidagi “Fizika-Quyosh” ilmiy-ishlab chiqarish birlashmasi Fizika-texnika instituti laboratoriya mudiri
Aripov Taxir FatixovichO‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi vitse-prezidenti, akademik
Ayupov Shavkat AbdullayevichO‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri o‘rinbosari, akademik
Glushenkova Anna IvanovnaS. Yunusov nomidagi O‘simlik moddalari kimyosi instituti laboratoriya mudiri, akademik
Isamiddinov Muhammad HasanovichY. G‘ulomov nomidagi Arxeologiya instituti yetakchi ilmiy xodimi
Islamov UtkurY. G‘ulomov nomidagi Arxeologiya instituti bo‘lim boshlig‘i, akademik
Lutpullayev Sagdulla LutfullayevichO‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi vitse-prezidenti vazifasini bajaruvchi, S. Azimov nomidagi “Fizika-Quyosh” ilmiy ishlab-chiqarish birlashmasi bosh direktori
Mavloniy Mashxura IgamovnaMikrobiologiya instituti laboratoriya mudiri, akademik
Mo‘minov Talib MusayevichM. Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti Amaliy fizika instituti direktori, akademik
Radjabov Telman DadayevichToshkent axborot texnologiyalari universiteti kafedra mudiri, akademik
Rasulev Utkur HasanovichU. Oripov nomidagi Elektronika instituti direktori, akademik
Rtveladze Edvard VasilyevichSan’atshunoslik ilmiy-tadqiqot instituti bo‘lim mudiri, akademik
Salaxitdinov MaxmudM. Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti professori, akademik
Ubaydullayeva Rana Axatovna“Ijtimoiy fikr” jamoatchilik markazi direktori, Iqtisodiyot instituti bo‘lim mudiri, akademik
Xayrullayev Muzaffar MuxitdinovichAbu Rayhon Beruniy nomidagi Sharqshunoslik instituti direktori, akademik
Xasanov MaxmudjonAbu Rayhon Beruniy nomidagi Sharqshunoslik instituti qo‘lyozmalar fondi boshlig‘i
Xatamov Nariman Tadjiyevich“Fan” nashriyoti direktori
Xojaniyazov GayratdinFanlar akademiyasi Qoraqalpog‘iston bo‘limining Tarix, arxeologiya va etnografiya instituti arxeologiya 6o‘limi mudiri

II darajali “Sog‘lom avlod uchun” ordeni bilan

Axmedxodjayeva Xafiza SaidganiyevnaS. Yunusov nomidagi O‘simlik moddalari kimyosi instituti yetakchi ilmiy xodimi

“Do‘stlik” ordeni bilan

Buryakov Yuriy FyodorovichM. Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universiteti professori, akademik
Kazakov IbragimZoologiya instituti laboratoriya mudiri
Lordkipanidze Lora NikolayevnaH. Abdullayev nomidagi Geologiya va geofizika instituti yetakchi ilmiy xodimi
Minasyans Vazgen SosovichO‘zbekiston tarixi davlat muzeyining katta ilmiy xodimi
Perimkulova Vasilya AgzamovnaFanlar akademiyasining xalqaro ilmiy hamkorlik va tashqi investitsiyalarni jalb qilish bo‘yicha vitse-prezidenti xizmati rahbari
Fayzullayev AmanullaFalsafa va huquq instituti yetakchi ilmiy xodimi
Filanovich Margarita IvanovnaY. G‘ulomov nomidagi Arxeologiya instituti katta ilmiy xodimi
Shtonda Nina Ivanovna“Botanika” ilmiy ishlab-chiqarish markazi laboratoriya mudiri

“Shuhrat” medali bilan

Azimov Baxtiyor Magrupovich“Zamonaviy informatsion texnologiyalar” markazi qoshidagi Kibernetika instituti laboratoriya mudiri
Aliyev AbdrashitU. Oripov nomidagi Elektronika instituti laboratoriya mudiri
Bespalova Nadejda NikolayevnaM. O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti yetakchi muhandisi
Gulamova Dilbara DjurayevnaS. Azimov nomidagi “Fizika-Quyosh” ilmiy ishlab-chiqarish birlashmasi Materialshunoslik instituti laboratoriya mudiri
Jo‘rayev MamatkuliA. Navoiy nomidagi Til va adabiyot instituti arxiv bo‘limi mudiri
Ishchenko Gulsiyar Saydelovna“Akademasbob” ilmiy ishlab-chiqarish birlashmasi ilmiy kotibi
Qasimdjanov Magrupdjan AripdjanovichIssiqlik fizikasi bo‘limi yetakchi ilmiy xodimi
Nabiyev Ozod“Zamonaviy informatsion texnologiyalar” markazi bosh direktori, “Algoritm-injenering” instituti direktori
Navotniy Vadim Shimenovich——S. Azimov nomidagi “Fizika-Quyosh” ilmiy ishlab-chiqarish birlashmasi Fizika-texnika nnstituti laboratoriya mudiri
Poberejskaya Svetlana KonstantinovnaUmumiy va noorganik kimyo instituti yetakchi ilmiy xodimi
Radjapova Ra’no YadgarovnaTarix instituti yetakchi ilmiy xodimi
Saidxanova Saodat MuxtarovnaTemuriylar tarixi davlat muzeyi ilmiy kotibi
Sultanov Said-Abbas SaidaxmedovichFanlar akademiyasi ishlar boshqaruvchisi
Sultanov Xotam BurxanovichUlug‘bek nomidagi Astronomiya instituti kichik ilmiy xodimi
Tashpulatov JamondinMikrobiologiya instituti laboratoriya mudiri
Usmonov Po‘lat BekmuratovichFiziologiya va biofizika instituti direktori
Xudayberdiyev Ruziqul“Botanika” ilmiy ishlab-chiqarish markazi laboratoriya mudiri
Chistyakov Pavel GrigoryevichYadro fizikasi instituti qoshidagi “Radiopreparat” davlat korxonasi bosh texnologi
Chubukina Irina YuryevnaFanlar akademiyasi bo‘limi boshlig‘i
Sharfutdinova Raxima ShamsutdinovnaA. Navoiy nomidagi Davlat adabiyot muzeyi yozuvchilar arxivi mudiri
Yakubov Abdukayum GaziyevichYadro fizikasi instituti ishchisi
Yarmuxamedov Agbar RaxmatovichG‘. Mavlonov nomidagi Seysmologiya instituti laboratoriya mudiri
Qayumov AbdurahimFanlar akademiyasi Fundamental tadqiqotlarni qo‘llab-quvvatlash fondi kengashining ilmiy kotibi